Навчально – тематична екскурсія у Китаєво, організована кафедрою загальнотеоретичної юриспруденції, конституційного та адміністративного права

Для студентів-першокурсників Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» була проведена навчально- тематична екскурсія до відомої археологічної пам'ятки— городища (залишками давньоруської фортеці, яку ототожнюють з літописним «городом» Пересічень) з курганами та печерами – Китаєва. Виїздне заняття " з предмету Історія держави і права України організував професор кафедри загальнотеоретичної юриспруденції, конституційного та адміністративного права Трофанчук Григорій Іванович .

#

Під час вивчення теми:"Роль церкви в утвердженні української державності", студенти ознайомилися з історичним минулим нашої держави. Китаїв — місцевість на південній околиці Києва, яка розташована у східній частині Голосіївського лісу та оголошена археологічним заповідником. Пізнавальна інформація дуже зацікавила студентів. Вони дізналися,що у XIV столітті печерний монастир заснували ченці-пустельники, а в XVII столітті він був підпорядкований Києво-Печерській лаврі і з того часу монастир відомий як Китаївська пустинь. Відомо і про перебування тут у 1776 році знаменитого православного святого Серафима Саровського. На території Китаєва знаходяться дуже багато святинь : чудотворні ікони, ковчеги з мощами святих. Студенти мали змогу відвідати Свято-Троїцький Китаївський монастир, храм 12 Апостолів, храм преподобного Серафима Саровського та Печерний храм Собора Пресвятої Богородиці. Китаєво- місце , де покояться мощі святих ченців Досифея та Феофіла.. Сюди приходять закохані , щоб просити допомоги у Досифея, а хворі, сподіваються на зцілення , звертаючись з молитвами до Феофіла .За легендою, серед захоронених ,є одна жінка, яка видавала себе за чоловіка-ченця. Чудова екскурсія дозволила доторкнутися майбутнім юристам до історичної скарбниці рідної землі.

#

Знайомство з минулим нашої країни, зі святими місцями, які історики- науковці порівнюють з горою Афон у Греції, назавжди закарбуються у пам'яті студентів-першокурсників.

2024-04-24

24 квітня 2024 року відбулось засідання Вченої ради