Спеціальність 223 «Медсестринство» молодший бакалавр

223 «Медсестринство»

Медсестринство - це освітня програма спеціальності 223 «Медсестринство», яка передбачає підготовку спеціалістів, які після завершення навчання отримують диплом та мають можливість працювати на посадах фельдшера, сестри медичної та медичного асистента.

Особливості роботи:

Працює переважно в установах служби швидкої допомоги (виїжджає на виклики для надання першої допомоги хворому). За даними огляду ставить попередній діагноз. Здійснює транспортування хворих при госпіталізації. Виконує медичні маніпуляції, внутрішньовенні ін'єкції,щеплення, перев'язки тощо.

ГУГЛ ФОРМА НА ВСТУП

Завдання та обов’язки фельдшера:

Керується чинним законодавством України про охорону здоров’я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність закладів охорони здоров’я, організацію долікарської допомоги дорослому та дитячому населенню.

забезпечення висококваліфікованого догляду за хворим на сучасному рівні,

Проводить загальне і клінічне обстеження хворих.

Здійснює постановку попереднього діагнозу щодо гострих та хронічних захворювань органів та систем людини.

Надає відповідну медичну допомогу.

Володіє основами діагностики вагітності, визначає її строки, проводить обстеження вагітної, приймає нормальні пологи, обстежує новонародженого.

Надає невідкладну медичну допомогу при травматичних пошкодженнях, судомах, отруєнні, утопленні, анафілактичному шоці, опіках, відмороженні.

Проводить забір, доставку та зберігання зібраного матеріалу для бактеріологічного дослідження.

Веде медичну документацію.

Дотримується принципів медичної деонтології.

Постійно удосконалює свій професійний рівень.

Фельдшер повинен знати:

чинне законодавство про охорону здоров’я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров’я;

міжнародну класифікацію хвороб;

основи терапії, педіатрії, хірургії, акушерства, інфекційних захворювань, травматології, тощо;

патогенез та етіологію захворювань, методи їх діагностики та принципи лікування;

фармакологічну дію лікарських речовин, їх сумісність (антагонізм,синергізм) дозування, методи введення;

методи забору, доставки, зберігання матеріалу для лабораторних досліджень;

правила оформлення медичної документації;

Випускники освітньо-професійної програми «Медсестринство» можуть займати працюють на посадах, які на сьогодні є найбільш високооплачуваними:

Після закінчення коледжу фельдшер може працювати на посадах сестри медичної та медичного асистента (фельдшера) в:

поліклініці

лікарні