Європейська Україна відзначила День Європи

14 травня у Києві на Софійській площі відбулося урочисте відкриття Дня Європи в Україні.

В офіційній церемонії взяли участь: Київський міський голова Віталій Кличко, віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі, представники посольств країн-членів ЄС акредитованих в Україні. День Європи в Україні проводиться на державному рівні, як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй Європи. В країнах Європейського Союзу День Європи відзначається 9 травня, а в Україні, згідно з Указом Президента від 2003 року, щорічно третьої суботи травня. Цього року офіційна церемонія святкування Дня Європи була перенесена на 14 травня для того, щоб гості міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2017", які приїхали в Україну, змогли також узяти участь у святкових заходах у День Європи.Українська держава впевненно будує європейський проект - європейську інтеграцію. Визначні події останнього тижня є цьому підтвердженням , це - безвізовий режим для українців та достойне проведення "Євробачення". "Україна повертається додому ,до європейських цінностей - демократії, свободи, рівності" - говорила, під час урочистостей до Дня Європи, Іванна Климпуш-Цинцадзе .

Свято на Софійській площі зібрало сотні студентів, киян та гостей міста, яких чекала чудова програма : у виконанні військового оркестру лунали відомі європейські композиції кожної з країн ЄС; у пересувних павільонах проводилися вікторини, розіграші лотерей, мовні майстер-класи, презентації родзинок національних страв , виставки сувенірів та продукції від країн Євросоюзу. Учасниками урочистостей стали і студенти Київського інституту інтелектуальної власності та права НУ ОЮА. Приємно було чути від зарубіжних гостей, що Київ - європейське місто. Закінчилася святкова програма , а на душі у студентів залишилося відчуття європейської атмосфери , відчуття того, що Україна - це Європа.

2024-04-24

24 квітня 2024 року відбулось засідання Вченої ради