ІІІ дебатна Ліга «Столичний Кубок» у м. Києві

1-2 квітня 2017 року на базі Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» під егідою Київського відділення Федерації дебатів України відбулася щорічна дебатна Ліга у м. Києві.

Київське відділення Федерації дебатів України проводить місцеву дебатну лігу, що проходить вже третій рік поспіль, яку відвідають близько 60 учасників з різних Вищих навчальних закладів м. Києва. Суддями Ліги будуть дебатери з різних міст України, з багаторічним досвідом. Основні правила дебатів залишаються незмінними впродовж декількох десятків років, проте щороку з’являються нові нюанси та техніки для дебатерів, і тому завдяки дебатній Лізі наші учасники зможуть поліпшити свої дебатні навички, здобути корисну для себе інформацію, що посприяє їхньому особистому розвитку та укріпленню дебатного руху України загалом.

#

Особливістю цього заходу є те, що учасники дізнаються тему за 15 хвилин до початку гри і за цей час повинні сформувати свою лінію аргументації із запропонованого питання. Також у учасників буде можливість поборотися за звання кращого дебатера м. Києва та отримати квиток на Чемпіонат України з дебатів.

#

Київський інститут інтелектуальної власності та права підтримує ініціативи студентства щодо розвитку їх здібностей. Так, директор Інституту доктор юридичних наук Фелик Василь Іванович відмічає, що «студентське життя – це не лише навчальний процес, а й розвиток поза навчанням. Сучасний ринок праці диктує нові умови, і студенти, розуміючи це, намагаються бути більш конкурентоспроможними. Захід проводиться в нашому інституті, бо для нас надзвичайно важливо надати студентам можливості для всебічного розвитку особистості, наприклад, отримання навичок ораторського мистецтва та вміння критично мислити. Я переконаний, що дані здібності є необхідними для сучасної молоді України, що будують правову державу європейського рівня. Ми максимально сприяємо усім починанням студентів, оскільки розуміємо як це важливо для їх майбутнього».

#

Голова організаційного комітету Київської дебатної Ліги, голова дебатного клубу і студентка 3 курсу Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», дебатер з п’ятирічним досвідом Картунова Анастасія, зауважує: "Для нас ця подія - справжній крок вперед у бажанні популяризувати дебати. Ми віримо, що запровадження такого роду дискусії у формальну освіту може якісно змінити характер мислення та залучити молодь до вирішення суспільно-важливих проблем, які є актуальними на сьогоднішній день в усьому світі".

#

Дебати — командна, рольова інтелектуальна гра, ціль якої – переконати третю сторону у своїй правоті. У дебати грають школярі та студенти з усього світу. Щорічно проходять Європейський та Світовий чемпіонати з дебатів, на яких змагаються команди з найпрестижніших університетів, таких як Harvard, Oxford, Cambridge та сотень інших. Це гра з багато столітньою історією, що імітує засідання британського Парламенту.

До Університету завітали учні 9-х класів школи №160