Екскурсія для студентів третього курсу Київського інституту інтелектуальної власності та права НУ ОЮА до Верховного Суду України.

14 березня 2019 року за ініціативи Студентського самоврядування відбулася екскурсія для студентів третього курсу Київського інституту інтелектуальної власності та права НУ ОЮА до Верховного Суду України.

Верховний Суд України — найвищий суд у системі судоустрою України, який забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.

Відлік діяльності ВСУ - Найвищого суду УСРР (за тодішньою термінологією) почався з 11 березня 1923 року. Проголошення України суверенною, правовою, демократичною державою, здійснення багатьох заходів у цьому напрямі суттєво змінили статус судів і суддів. У суспільстві все більше утверджується розуміння того, що рівень демократії визначається місцем суду у державі.

У ході екскурсії студентам розповіли основні етапи розвитку Верховного Суду, сучасні аспекти його діяльності. Особливо вражаючою була архітектура Кловського палацу, у якому і знаходиться Верховний Суд. Ця велична будівля, була створена ще у 18 столітті.
Правники мали можливість відвідати не тільки основні зали засідань ВСУ, а й ознайомитись із експозицією музею Верховного Суду України, де дізналися про історію ВСУ, переглянули найважливіші пам’ятки судочинства та історичні документи, фактичні свідчення про шляхи розвитку судоустрою і судочинства в Україні, пам’ятні подарунки, що репрезентують відносини ВСУ з іноземними державами.

Усі залишилися задоволеними екскурсією стінами такої визначної будівлі, яка стала надзвичайно цікавою й інформативною для правників. Адже саме подібні заходи сприяють розвитку високого рівня правової свідомості та правової культури студентської молоді.

2024-04-23

Відео матеріали з конференції 17.04.2024