Екскурсія 1 курсу до Державної казначейської служби України

31 жовтня 2017 року студенти 1 курсу ( група цивільно-господарської та кримінальної юстиції) разом із студентами-кураторами Ташлаєм Юрієм та Карпусенко Сонею відвідали Державну казначейську службу України, де мали змогу ознайомитись із специфікою роботи відомства.

Голова Державної казначейської служби України Слюз Тетяна Ярославівна провела студентам надзвичайно цікаву лекцію у залі колегії , щодо діяльності установи. Для кращого співрозуміння Тетяна Ярославівна свою бесіду розпочала із наочного моделювання державного бюджету України. Така форма подачі матеріалу встановила зручний діалог і поліпшила засвоєння інформації студентами.

Тетяна Ярославівна розповіла, що Державна казначейська служба України – це центральний орган виконавчої влади, який існує із 1995 року, до функцій якої входить : ведення обліку податків, облікування надходжень ПДВ, перерахування коштів на утримання державних установ тощо. Вона пояснила, яким чином формуються державний і місцеві бюджети, звернула особливу увагу на роль податків і їх призначення, розповіла про захищенні та незахищені статті, висвітлила значення і сенс боргової політики. Цікавим для студентів стала розповідь про електронний цифровий підпис, який за допомогою картрідера допомагає ефективніше працювати та уникати нагромадження макулатури, адже при цьому більшість документації знаходиться на електроннообігу. Особливо майбутніх правників зацікавила розповідь про діяльність юридичного департаменту казначейської служби, одна із функцій якого є ведення справ про виконання судових рішень.

Цікавинкою була розповідь про громадську діяльність служби, адже увазі студентів було надано вишите полотно казначеями усієї країни на якому зображувалась карта України. Тільки подумати, вишита карта була піднята не лише над вершиною Говерли, а й найвищої гори Європи – Монблан!

Після лекції студентам було проведено екскурсію по будівлі, де вони мали змогу ознайомитись із підрозділами відомства, юридичним департаментом і музеєм казначейської служби. По завершенні екскурсії усі студенти були вражені, адже зрозуміли усю важливість роботи такої установи, адже казначейська служба - це справді орган без якого не може існувати держава

2024-04-24

24 квітня 2024 року відбулось засідання Вченої ради